Konta bankowe dla firm z sektora start-up

Dodano: 17.06.2013

Osoba zakładająca działalność gospodarczą zanim pomyśli o koncie bankowym dla firmy powinna przemyśleć do czego będzie on wykorzystywany. Oferta kont dla start-upów jest duża. Eksperci bankowi na bieżąco porównują te oferty wyróżniają te najlepsze.

Właściciele nowych firm zakładając konto bankowe dla swojego przedsiębiorstwa sugerują się różnymi argumentami: korzysta z sugestii znajomych, którzy już posiadają swoje firmy, zakłada rachunek w tym samym banku gdzie ma prywatne konto osobiste lub idzie do banku, który przysłał mu ofertę listownie. Aby założyć rachunek bankowy przedsiębiorca musi mieć już nadany REGON i wpis do CEIDG.

Głównym celem młodych przedsiębiorstw czyli start-upów jest ograniczenie kosztów do minimum. Na rynku jest duża konkurencja banków, które oferują konta dla osób zaczynających prowadzić działalność gospodarczą na korzystnych warunkach. Jak się okazuje najlepszą propozycję dysponują banki, które oferują usługi dla małych i średnich firm.

Banki te oferują prowadzenie bezpłatnych rachunków w PLN, dowolną ilość rachunków pomocniczych, system bankowości elektronicznej, karty debetowe na rachunku w przypadku niektórych darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie kraju

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą nie powinien mieć problemów ze znalezieniem banku, w którym założy konto. Na ulicach polskich miast jest ich duży wybór a usługi dla małych firm oferują także banki internetowe. Wybierając konto warto mieć na względzie koszty prowadzenia rachunku i inne opłaty z nim związane. Koszty, z którymi przedsiębiorca musi się liczyć na początku prowadzenia działalności nie są zależne od niego, dlatego warto zadbać o to, aby jak najmniej płacić za prowadzenie rachunku bankowego.

Joanna Walerowicz
eprawny.biz